На базі відділення «Ортопедії та травматології» НДСЛ «Охматдит» спільно з  кафедрою дитячої хірургії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вперше в Україні було застосовано методику інтраопераційного нейромоніторингу

У відділенні ортопедії НДСЛ «Охматдит» з 2002 року проводяться оперативні втручання на хребті. На превеликий жаль більша частина пацієнтів, що звертаються за допомогою з приводу сколіотичної деформації хребта мають викривлення більше ніж 100 градусів і фактично є інвалідами. Оперативне лікування для цих пацієнтів є єдиним шансом на повернення до повноцінного життя та соціальної адаптації.

Ці втручання мають високий ступінь складності, що супроводжуються значною крововтратою, є довготривалими і мають високий ступінь оперативного ризику. Частина пацієнтів вимушена звертатись за допомогою за кордон або до комерційних лікувальних закладів,  а певна кількість пацієнтів взагалі залишаються без адекватного лікування. Досягти задовільного рівня корекції можливо лише за рахунок остеотомії хребта, що супроводжується ризиком виникнення такого важкого ускладнення як дефіцит спинного мозку. Згідно існуючим міжнародним протоколам подібні операції проводяться із застосуванням приладу для інтраопераційного вимірювання викликаних нейромоторних потенціалів спинного мозку.

Завдяки активному сприянню адміністрації «Охматдит» та за підтримки Фонду Кличка у вересні місяці було придбано NIM-ECLIPSE виробництва «Medtronic» США, який було застосовано в умовах операційної НДСЛ «Охматдит». Оперативне втручання двом хворим, по корекції важкої сколіотичної деформації, виконав завідувач кафедри, д.мед.н, професор, провідний дитячий ортопед-травматолог – А.Ф. Левицький.

Консультативну підтримку надавав регіональний представник компанії «Medtronic» в Центральній, Східній Європі та Центральній Азії – Ксаба Елес.

Автор: Голубенко О.О.