21221

Телемедицина в хірургії – перші, але впевнені кроки вперед

В даний час в медицину втілюється все більше і більше інноваційних рішень. Одним з таких ми за заслугою можемо вважати відеоконференцзв’язок. З розвитком його у всесвітньому “медичному” просторі виник і новий напрямок, який отримав назву – телемедицина. Сама унікальна його здатність – це отримання висококваліфіковану медичну допомогу кращих фахівців із провідних медичних центрів країни. Крім того, телемедицина дозволяє здійснювати підготовку та підвищення кваліфікації фахівців без відриву від основного місця роботи, що в свою чергу, дозволяє значно зменшити витрати держави. Враховуючи ці та ще цілу низку особливостей, серед яких: відсутність так званої “ізольованості” лікарів із віддалених куточків країни, можливість роботи в режимі екстреної медичної допомоги та ін. розвиток телемедицини є надзвичайно важливим напрямком в державі.

Відтак, 4 червня 2014 року між Національною дитячою лікарнею “ОХМАТДИТ”  (м. Київ) та  Львівською міською дитячою клінічною лікарнею відбулася трансляція у режимі “on-line” оперативного втручання, яке проводилось пацієнту з хворобою Гіршпрунга, за відпрацьованою в клініці методикою з використанням лапароскопічної техніки. Оперативне втручання виконувалось провідними фахівцями держави  — головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності “Дитяча хірургія”, завідувачем відділення торако-абдомінальної хірургії НДСЛ “ОХМАТДИТ”, к.мед.н. Сільченко М.І., професором кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, д.мед.н., професором Притула В.П.   Хірурги Львівської дитячої лікарні отримали унікальну можливість, не виходячи за межі свого закладу, “побувати” в операційній НДСЛ “ОХМАТДИТ”, оскільки відеоконференція забезпечувалась трансляцією одночасно двох відеосигналів: перший – це камера загального виду, другий – ендо- та лапароскопічна камера. Також було використано двохсторонній аудіозв’язок, а хід проведення оперативного втручання  було записано на Flash-носій.

Захід організовано та проведено спільно: адміністрацією Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”, адміністрацією Львівської дитячої клінічної лікарні та компанією Візітел(Vizitel), яка є ексклюзивним дистриб’ютором в Україні такого обладнання як: NDSsurgicalimagin – спеціальні хірургічні монітори,  а також пристрої для обробки, запису і передачі медичних відеосигналів; SURGIRIS – інноваційні хірургічні LED світильники з HD камерою;  Oasys – телекомунікаційні системи для сучасних операційних.

Також своє унікальне обладнання для проведення операції було надано представництвами компаній: Söring та Covidien – провідними виробниками хірургічного обладнання.