У рамках нашого міжнародного співробітництва до лікарні НДСЛ «ОХМАТДИТ» з дводенним візитом на благодійній основі приїхали спеціалісти з Італії.

Професор Сімоне Чезаро є одним з найкращих світових спеціалістів у трансплантології, а лікар Массимілано де Бортолі має постійну практику в цій галузі. Їхній візит до лікарні мав для нас, передусім, дві надважливих мети: аудит та рекомендації щодо розвитку та роботи відділення трансплантації кісткового мозку.


Спеціалісти з Італії спілкувалися з лікарями відділення, батьками пацієнтів, велися обговорення лікарських призначень та курсів лікування діток. Це був безперечно корисний досвід, по результатам якого, у фіналі візиту, ми отримали важливі рекомендації щодо роботи. Серед них:

— Створення на базі відділення трансплантації кісткового мозку закріпленої мультидисциплінарної команди.

— Правильна розтановка зон відповідальності у відділенні та побудова так званого «дерева команди», це особливо важливо саме у цій галузі.

— Розробка стандартів під кожну окрему процедуру в лікарні.

— Створення аптечного відділу по підготовці хіміо- та антибіотикотерапії для потреб всієї лікарні. Це дозволить значно скоротити витрати НДСЛ «ОХМАТДИТ».

— Доопрацювання системи навчання та мотивації молодих лікарів-трансплантологів. Обговорювалась також опція міжнародного стажування для наших лікарів.

— Створення лікарняного готелю. Де б діти (та їхні батьки) з інших регіонів, які вже не потребують стаціонарного лікування, проте мають перебувати під постійним лікарняним амбулаторним наглядом, могли б комфортно жити в цей період.

— Особлива увага на добудову нового корпусу, адже це дасть можливість впровадити, в тому числі, і трансплантацію від неродинного донора.

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*