Показання для направлення на стаціонарне лікування ДЕТАЛЬНІШЕ...

Державні закупівлі і забезпечення ДЕТАЛЬНІШЕ...

Показання для направлення до консультативно-діагностичної поліклініки.

Реєстратура: (044)272-15-91, 272-02-34, 272-39-38 ДЕТАЛЬНІШЕ...

черв. 11, 2013

Органозберігаючий метод лікування ретинобластоми

Вперше в Україні в листопаді 2017 року сумісно з нейрохірургами Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова АМН України та онкологами Національного інституту раку був застосований новітній органозберігаючий метод лікування ретинобластоми – селективна інтраартеріальна хіміотерапія.  Це забезпечує адресну доставку препарату, що знищує пухлину, безпосередньо в очну артерію та дозволяє зберегти око навіть при великих розмірах злоякісного новоутворення. Технічно процедура відбувається наступним чином: після катетеризації шийного сегменту внутрішньої сонної артерії система з спеціальним клапаном, мікробалоном та катетером просувається до очної артерії, в яку і вводиться хіміопрепарат при одночасній тимчасовій оклюзії віддаленого русла внутрішньої сонної артерії.


До цього часу в Україні енуклеація  (видалення ока) була першою лінією у боротьбі з запущеними та резистентними формами у дітей з  цим злоякісним захворюванням. Як відомо, відсутність ока та пожиттєве використання очного протезу викликає сильний психологічний дискомфорт у хворих та соціальну дезадаптацію. Системна хіміотерапія у комбінації з локальними методами деструкції пухлини довела свою ефективність у багатьох випадках при ретинобластомі. Але не зважаючи на отримані успіхи, такий спосіб лікування несе безперечні ризики для соматичного здоров’я дитини, хворої на ретинобластому.   Альтернативою є  селективна інтраартеріальна хіміотерапія, яка дозволяє зберегти око та уникнути важких побічних явищ після системної хіміотерапії.

Дитина Ж, 1,5 року. Дз: Ретинобластома правого ока T1bN0M0 (RE- гр. ІІІB, ABC- гр. B).

Стан перед лікуванням. Фото демонструються з дозволу батьків.

Фотографії дитини після інтраартеріального введення «Мелфалану»:     

                1 день                                                                          7 день                                                                    14 день

Вперше селективна інтраартеріальна хіміотерапія була застосована в 1987р. японськими лікарями. В даний час цей вид хіміотерапії для лікування ретинобластом успішно застосовується більше ніж в 45 країнах світу у якості першої лінії. Метод показав високу ефективність та мінімальну частоту побічних ефектів за рахунок низьких доз хіміопрепаратів, що відображено  в дослідженнях в США та країнах Європи. Це надзвичайно важливо для нашої країни, бо відтепер і діти України мають змогу отримувати допомогу на достойному рівні згідно європейських та американських рекомендацій, не виїжджаючи за кордон.

Останнє редагування П'ятниця, 01 грудня 2017 10:06
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

РОЗСИЛКА

Наші контакти

mapАдреса: Стаціонар — 01135, м. Київ, вул. В.Чорновола, 28/1;

mapТелефон приймальні головного лікаря:
(044)236-69-42
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

mapАдреса: Консультативно-діагностична поліклініка — м. Київ, вул. Стрітенська, 7/9.

Режим роботи: щоденно з 8:00 до 18:00, крім святкових та вихідних днів

Реєстратура (044) 272-15-91
(044) 272-39-38
(044) 272-02-34

Телефон/факс: (044)272-00-22

Ми в соц.мережах